Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Dzieciaki walczyły w Ostrawie

Dzień po zmaganiach starszych kolegów, zawodnicy Rawy Katowice w kategoriach wiekowych do lat 7 i 9 pojechali do czeskiej Ostrawy, aby rywalizować w kolejnym turnieju w ramach ligi Morawsko-Śląskiej. Tym razem z powodu rozpoczynających się wakacji kadra najmłodszych katowickich baseballistów liczyła tylko sześcioro dzieci, lecz mimo to dzielnie rywalizowali oni o każdy punkt.

O 10.00 rozpoczął się turniej U7 w którym katowiczanie, z powodu braków kadrowych wystawili nieco starsze dzieci, dla których była to świetna okazja do ogrania się. Mecze z drużynami gospodarzy oraz z Szumperka, Ołomuńca oraz Frydka-Mistka były cenną szkołą dla młodych Rawiaków.

Turniej w kategorii do lat dziewięciu zgodnie z planem rozpoczął się o godzinie 12.00 i mimo padającego deszczu, nieraz dość intensywnie, całe zawody przebiegały bardzo sprawnie i dynamicznie. Z powodu wąskiej kadry zespół z Katowic wsparty został zawodnikami z innych drużyn i w ten sposób drużyna Rawy rozegrała wszystkie spotkania.

-“Ciesze się, że mimo braków kadrowych i tylko sześcioosobowej kadry udało nam się rozegrać tego dnia aż siedem spotkań. Dla naszych zawodników była to przede wszystkim dobra zabawa, ale także szansa na zdobycie kolejnych szlifów w baseballu. Wyniki tego dnia nie były dla nas najważniejsze, a przede wszystkim liczył się udział. Z postawy naszych zawodników jestem bardzo zadowolony. Potrafili wykorzystać na  boisku to czego wcześniej uczyliśmy się na treningach i kilka akcji było naprawdę udanych. Także na pałce robimy coraz większe postępy i mimo małego doświadczenia doganiamy naszych południowych sąsiadów. Także my, trenerzy, wiele nauczyliśmy się tego dnia. Coraz lepiej radzimy sobie z ustawianiem naszych graczy i podpowiadaniem im na boisku.” – powiedział po meczu Paweł Sitko, jeden z trenerów drużyn młodzieżowych.

Kolejny turniej z udziałem młodych adeptów baseballu dopiero we wrześniu, kiedy to rywalizacja przeniesie się do Frydka-Mistka. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *