Dzieciaki powalczą w Czechach

dzieciaki zapowiedz szumperek

W zbliżającą się niedziele, 31 maja rywalizacja w Lidze Morawsko-Śląskiej przenosi się na terytorium Republiki Czeskiej. Najmłodszych zawodników katowickiego klubu czeka droga do Szumperka, najdalej na zachód oddalonego miasta ligi. Baseballiści powalczą w dwóch kategoriach wiekowych, poniżej siódmego i poniżej dziewiątego roku życia. Mecze drużyn U7 zaplanowano na godzinę 10.00, a więc bus z młodymi katowickimi baseballistami wyjedzie przed godziną siódmą, by ruszyć w stronę południowej granicy.

Turniej organizowany w Szumperku będzie drugim w ramach Ligi Morawsko-Śląskiej w kategorii do lat dziewięciu. Pierwszy, organizowany w Katowicach, dostarczył sporej dawki sportowych emocji, a najlepiej zaprezentowali się w nim zawodnicy zespołu Klasik Frydek-Mistek, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Zadowoleni z wyniku swoich zawodników byli także trenerzy Rawy Katowice. Ich podopieczni odnieśli jedno zwycięstwo, a w pozostałych spotkaniach pokazali się z bardzo dobrej strony, walcząc o zwycięstwo do końca. Cały turniej okazał się świetną imprezą promującą baseball w naszym mieście i z całą pewnością podobną atmosferą będzie można cieszyć się podczas zbliżającego się turnieju.

Przypomnijmy, że rywalizacja w roczniku do lat dziewięciu toczy się pomiędzy pięcioma drużynami, które rywalizują w turniejach organizowanych w każdym z miast. Najmłodsi baseballiści walczą o zwycięstwo w meczach trwających 45 minut, a piłkę odbijają ze specjalnego stojaka. W czasie każdego turnieju każdy zespół rozgrywa cztery spotkania, a więc z każdym z przeciwników. W Lidze wygra zespół, który po rozegraniu wszystkich pięciu imprez będzie miał na swoim koncie największą ilość zwycięstw. Podobnie rywalizacja wygląda w lidze do lat siedmiu, jednak tam mecze trwają po 20 minut.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, aby razem z najmłodszymi baseballistami Rawy Katowice spędzić ten niedzielny dzień. Z całą pewnością emocji i dobrej zabawy nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *