Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Druga porażka w ŚLB – Rawa ulega Gepardom

Po porażce w pierwszym tegorocznym meczu gracze Rawy Katowice nie musieli długo czekać na możliwość poprawienia sobie humorów. W drugim meczu imprezy inaugurującej Śląską Ligę Baseballu 2016 zmierzyli się oni z zespołem Gepardów Żory, który w tym sezonie podobnie jak drużyna z Katowic występować będzie w grupie południowej 1 Ligi. Dla katowiczan była to więc znakomita szansa, aby zobaczyć na co stać ich tegorocznych rywali w walce o fazę play off rozgrywek na zapleczu Ekstraligi.

Drużyna z Katowic mecz rozpoczęła w obronie. Na pozycji miotacza mecz rozpoczął Robert Hoffman. Warto zaznaczyć także, że swój debiut w barwach katowickiego zespołu zaliczył Grzegorz Borejko, który wystąpił na pozycji lewozapolowego. Niestety rawiacy mecz rozpoczęli podobnie jak poprzednie starcie. Dużo nerwowości, niepotrzebnych błędów i nieporozumień skutkowało stratą aż czterech obiegów. Niepowodzeniem zakończyło się także podejście do ofensywy, gdzie mimo znakomitego odbicia Patryka Michny katowiczanie nie odrobili strat. Po opanowaniu nerwów mecz w dalszej części miał już bardziej wyrównany przebieg. Niestety mimo tego, to żorzanie sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W drugiej i trzeciej odsłonie spotkania Gepardy zdobyły po jednym punkcie, nie tracąc przy tym żadnego. Mimo dobrych odbić w wykonaniu Pawła Sitko oraz Grzegorza Borejko, który skutecznym odbiciem popisał się w swoim pierwszym podejściu do pałkowania w barwach Rawy. Zdecydowaną poprawę było także widać w narzutach Roberta Hoffmana, który popisywał się znacznie lepszą celnością oraz siłą w porównaniu do pierwszej zmiany. Zaowocowało to dwoma strikeoutami w każdej z opisywanych zmian. Czwarta odsłona meczu nie przyniosła zmiany wyniku. Mimo kolejnych odbić, tym razem Michała Glumińskiego i Dominika Matusiaka, katowiczanom nadal nie udawało się zdobyć bazy domowej. W piątej zmianie baseballiści z Żor zdołali powiększyć swoją przewagę o kolejne dwa punkty, doprowadzając do wyniku 8:0. W szóstej zmianie na górce miotacza Roberta Hoffmana zastąpił powracający na tą pozycję po ponad rocznej przerwie Paweł Sitko. W swojej pierwszej zmianie pozwolił on przeciwnikom na zdobycie jednego obiegu. Przechodząc do ataku katowiczanie wreszcie złapali wiatr w żagle. Rawiacy zdołali zaliczyć, aż cztery skuteczne odbicia, co przy błędach obrony przeciwników zaowocowało zdobyciem pięciu punktów, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Siódma zmiana rozpoczęła się od skutecznej odpowiedzi ze strony Gepardów, którzy dołożyli do swojego konta jeszcze jeden punkt. Niestety mimo tego, iż skutecznym odbiciem popisał się Piotr Szczygieł, który następnie wykorzystując swoją szybkość zdołał ukraść drugą i trzecią bazę, rawiacy nie zdołali zmniejszyć rozmiarów porażki. Tym samym mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Gepardów Żory 10:5.

Katowiczanie mimo całkiem dobrego meczu musieli uznać wyższość przeciwników z Żor. Zespół Gepardów w przebiegu całego spotkania wykazał się większą dojrzałością, skrzętnie wykorzystując wszystkie nadarzające się okazję do zdobycia punktów oraz błędy przeciwników. Rawiacy zagrali przyzwoicie w ataku, jednak praktycznie w każdej zmianie mimo tego, iż obstawiali bazy swoimi zawodnikami nie potrafili przełożyć tego na zdobycz punktową. Pozytywnie należy także ocenić postawę miotaczy. Robert Hoffman mimo słabej pierwszej zmiany potrafił wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów i w dalszej części spotkania jego występ należy ocenić jako bardzo dobry. Warto odnotować także, że w czasie swojego pięciozmianowego pobytu na górce miotacza zanotował on aż osiem strikeoutów. Także powrót na pozycję miotacza Pawła Sitko można uznać za udany. Nie pozwolił on na zbyt wiele przeciwnikom, wspierając obrońców dobrymi narzutami. Więcej należało by wymagać od obrony, która nie ustrzegła się prostych błędów, szczególnie w początkowej fazie spotkania. Z całą pewnością był to świetny materiał do analizy dla sztabu szkoleniowego przed zbliżającymi się rozgrywkami 1 Ligi, które startują już pod koniec kwietnia.

Zespół  1 2 3 4 5 6 7 R H E
Gepardy Żory 4 1 1 0 2 1 1 10 8 3
 Rawa Katowice 0 0 0 0 0 5 0 5 10 4
zawodnikPAABRH2B3BHRBBHPSBCSKRBIAVG
Sitko44021000000220,500
Michna43011000120100,333
Szczęsny22000000000000,000
Szczygieł44110000030100,250
Gajos44110000000100,250
Matusiak32020001000001,000
Glumiński32120001000011,000
Borejko22010000000000,500
Hoffman33100000000010,000
Tasarz11000000000100,000
Zagórski T.1010000100001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *