Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Dołącz do Rawy Katowice – rekrutacja 31 stycznia

Przed baseballistami Rawy Katowice kolejny pracowity sezon i jak co roku w czasie okresu zimowego przeprowadzona zostanie rekrutacja do drużyny. Podobnie jak w ubiegłych latach do katowickiego zespołu dołączyć będą mogli zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy będą mogli sprawdzić się w sekcji baseballowej i softballowej. Termin rekrutacji zaplanowano na 31 stycznia.Zawodnicy Rawy Katowice już po raz trzeci wystartują w rozgrywkach 1 Ligi baseballu. Jeśli chcesz zaznać smaku rywalizacji, poczuć sportową atmosferę na treningach i boisku, razem z katowickim baseballistami walczyć o awans do Ekstraligi i przeżyć niezapomnianą przygodę, to właśnie na Ciebie czeka Rawa Katowice. Treningi przeprowadzane pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej, rywalizacja w spotkaniach 1 Ligi, Pucharu Polski oraz Śląskiej Ligi Baseballu, czyli ponad dwadzieścia spotkań w sezonie, a także zgrupowania sportowe, to wszystko czeka w tym sezonie śmiałków którzy dostaną się do zespołu. Szansa nadarza się już za trochę mniej niż dwa tygodnie, kiedy to w czasie rekrutacji zostaną wyłonieni przyszli zawodnicy, którzy wstąpią w szeregi katowickich baseballistów.

-“Rekrutacja to najlepsza szansa do poznania niesamowitej dyscypliny sportowej, jaką jest baseball. Na pozór egzotyczny sport, który uprawiany jest w prawie każdym kraju na świecie. Ten sport przyciąga wyjątkowością, której częścią jest niewątpliwie satysfakcja po soczystym odbiciu piłki daleko w boisko. To i dużo więcej mamy Wam do zaoferowanie drodzy Rekruci. Nie wahaj się, tylko przyjdź. Sprawdź swoje predyspozycje do bycia baseballistą. Na rekrutacji będziesz miał szansę poznać nas oraz przekonać się osobiście jak gra się w baseball. Zapraszam, może to Ty będziesz w historycznej dziewiątce z Katowic, która po raz pierwszy wywalczy awans do Ekstraligi Baseballu” – trener pierwszej drużyny Rawy Katowice, Michał Glumiński

Styczniowa rekrutacja to także szansa dla wszystkich dziewczyn, które chciałyby spróbować swoich sił w softballu. Przed reaktywowaną w 2013 roku sekcją przełomowy sezon. Drużyna, którą do tej pory prowadził Robert Hoffman ma nowego trenera, a został nim Paweł Szczęsny. Szkoleniowiec ma za sobą kursy trenerskie w 2015 roku, które odbył w Kutnie, a już w przyszłym tygodniu weźmie udział w Górskiej Klinice Trenerów w Czechach.
-“Zapraszam wszystkie chętne dziewczyny, które chciałyby spróbować czegoś nowego i stworzyć w Katowicach drużynę softballową z prawdziwego zdarzenia. Jedyne wymagania, jakie stawiamy przyszłym zawodniczkom to chęci i zaangażowanie. Klub zapewnia potrzebny sprzęt, a treningi są przeprowadzane w miłej, swobodnej atmosferze. Przewidujemy udział w meczach sparringowych z okolicznymi drużynami, a w przyszłości start w Pucharze Polski. Dodatkową atrakcją będą organizowane wzorem lat poprzednich mecze slowpitch wraz z sekcją męską” – zachęca trener Paweł Szczęsny

Wszystkich chętnych do gry w Rawie Katowice zapraszamy w niedzielę 31 stycznia do sali gimnastycznej przy katowickim Spodku. Nabór do drużyny baseballowej rozpocznie się równo o 12.00, a więc w samo południe, a przyszłe softballistki do rekrutacji przystąpią o 14.00. Do wzięcia udziału w rekrutacji konieczny jest strój sportowy (koniecznie obuwie na płaskiej podeszwie). Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *