Deszczowy sparing z Kraków Kings!

Deszczowy sparing

W minioną sobotę na boisku baseballowym w Żorach zawodnicy Rawy Katowice rozegrali swoje pierwsze spotkanie w tym roku. Ich rywalami byli Krakowscy Królowie, z którymi katowiczanom przyjdzie się w tym sezonie mierzyć także w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Podopieczni Patryka Michny mimo niepewnej pogody stawili się na meczu w licznym, dwunastoosobowym składzie. Znalazło się w nim dwóch zawodników z grupy młodzieżowej: Aleks Polonek oraz Taegang An. Dodatkowo do zespołu dołączył grający na co dzień w zespole MKS Jastrząb Krystian Roślicki. Niestety ze składu Rawy na dłuższy okres wypadło dwóch bardzo doświadczonych graczy: Robert Hoffman oraz Paweł Szczęsny.

Spotkanie mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęło się zgodnie z planem. Pozycję na górce miotacza zajął Paweł Sitko, a jego piłki wyłapywał Adam Zagórski. Kolejno na pierwszej, drugiej i trzeciej bazie zagrali Aron Fila, Natalia Ciarcińska i Michał Śniegowski, a na łączniku Patryk Michna. Jako zapolowi na boisko wybiegli Che Chung Lin, Natalia Shmatko oraz Romek Pełka. W pierwszym iningu obie drużyny zdołały zdobyć po jednym obiegu. Katowiczan na prowadzenie wyprowadził Patryk Michna, natomiast stan rywalizacji wyrównał Norbert Myrek. W drugiej zmianie Rawiacy nie stracili punktu, między innymi po znakomitym złapaniu piłki na lewym zapolu przez Natalie Shmatko. W ataku mimo braku spektakularnych odbić katowiczanie zdołali dopisać do swojego konta 3 obiegi. Trzecia odsłona meczu niestety zakończyła się zaraz po jej rozpoczęciu. Z powodu coraz mocniej padającego deszczu trenerzy obu drużyn postanowili przerwać zawody, ponieważ dalsze ich kontynuowanie nie miałoby większego sensu.

Pierwszy w tym roku mecz drużyny z Katowic niestety przerwany został już po dwóch iningach. Szansa na rozegranie pełnego spotkania nadarzy się już w sobotę 13 kwietnia, kiedy to Rawiacy na boisku w Rybniku zainaugurują rozgrywki Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *