Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Deszczowy sparing z Kraków Kings!

W minioną sobotę na boisku baseballowym w Żorach zawodnicy Rawy Katowice rozegrali swoje pierwsze spotkanie w tym roku. Ich rywalami byli Krakowscy Królowie, z którymi katowiczanom przyjdzie się w tym sezonie mierzyć także w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Podopieczni Patryka Michny mimo niepewnej pogody stawili się na meczu w licznym, dwunastoosobowym składzie. Znalazło się w nim dwóch zawodników z grupy młodzieżowej: Aleks Polonek oraz Taegang An. Dodatkowo do zespołu dołączył grający na co dzień w zespole MKS Jastrząb Krystian Roślicki. Niestety ze składu Rawy na dłuższy okres wypadło dwóch bardzo doświadczonych graczy: Robert Hoffman oraz Paweł Szczęsny.

Spotkanie mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęło się zgodnie z planem. Pozycję na górce miotacza zajął Paweł Sitko, a jego piłki wyłapywał Adam Zagórski. Kolejno na pierwszej, drugiej i trzeciej bazie zagrali Aron Fila, Natalia Ciarcińska i Michał Śniegowski, a na łączniku Patryk Michna. Jako zapolowi na boisko wybiegli Che Chung Lin, Natalia Shmatko oraz Romek Pełka. W pierwszym iningu obie drużyny zdołały zdobyć po jednym obiegu. Katowiczan na prowadzenie wyprowadził Patryk Michna, natomiast stan rywalizacji wyrównał Norbert Myrek. W drugiej zmianie Rawiacy nie stracili punktu, między innymi po znakomitym złapaniu piłki na lewym zapolu przez Natalie Shmatko. W ataku mimo braku spektakularnych odbić katowiczanie zdołali dopisać do swojego konta 3 obiegi. Trzecia odsłona meczu niestety zakończyła się zaraz po jej rozpoczęciu. Z powodu coraz mocniej padającego deszczu trenerzy obu drużyn postanowili przerwać zawody, ponieważ dalsze ich kontynuowanie nie miałoby większego sensu.

Pierwszy w tym roku mecz drużyny z Katowic niestety przerwany został już po dwóch iningach. Szansa na rozegranie pełnego spotkania nadarzy się już w sobotę 13 kwietnia, kiedy to Rawiacy na boisku w Rybniku zainaugurują rozgrywki Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *