Derby A4 już w niedzielę!

Mecz-Kings

Po rywalizacji na boiskach 1 Ligi zespół Rawy Katowice czeka kolejny sprawdzian w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu. Tym razem katowiczanie zmierzą się z dobrze znanym rywalem z Małopolski, a więc drużyną Kings Kraków. Mecze między tymi zespołami, które popularnie nazywane są Derbami A4, zawsze dostarczają wielu emocji i są dla obu drużyn czymś więcej niż tylko kolejnymi spotkaniami. W sumie obie ekipy mierzyły się ze sobą już szesnastokrotnie, a historia tych potyczek sięga roku 2010.

Aktualnie bilans spotkań układa się na korzyść rawiaków, którzy ze zwycięstwa z przeciwnikiem z Małopolski cieszyli się dziewięciokrotnie, przy siedmiu victoriach zespołu Kings Kraków. Obie drużyny rozegrały w ubiegłym sezonie cztery mecze, a pełną pulę zwycięstw zgarnęli katowiczanie. Królowie lepiej radzili sobie w latach 2014-2015 kiedy to zdominowali Derby A4, wygrywając cztery spotkania z rzędu. Warto zaznaczyć także, że zwycięstwo Rawy Katowice z 2010 było pierwszym wygranym meczem drużyny prowadzonej przez Michała Glumińskiego. Jednocześnie było to także pierwsze spotkanie jakie rozegrał zespół Kings Kraków. Od tamtego momentu minęło sporo czasu, a oba Kluby mają rozegranych na koncie już wiele spotkań, jednak w dalszym ciągu rywalizacja między tymi drużynami niesie dodatkową wartość emocjonalną.

W tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu katowiczanie mierzyli się z Silesią Rybnik, i ulegli Ekstraligowemu rywalowi 14:2. Podopieczni Michała Glumińskiego mieli niewiele do powiedzenia w starciu z mistrzami ŚLB 2016, którzy kontrolowali przebieg spotkania już od pierwszej zmiany. Królowie mają za sobą dwumecz z zespołem Ravens Lublin, w którym dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Porażki w stosunku 10:4 oraz 15:3 z całą pewnością są zaskoczeniem, ponieważ wszyscy spodziewali się wyrównanego i zaciętego pojedynku.  W ostatni czwartek krakowianie dwukrotnie ulegli także Silesii Rybnik. Obie drużyny staną więc przed szansą na podreperowanie swojego bilansu zwycięstw, a zbliżający się dwumecz może mieć ważne znaczenie dla ostatecznej kwalifikacji do fazy play-off. Po tym pojedynku krakowianom pozostanie do rozegrania jedynie dwumecz z Gepardami Żory, w którym o zwycięstwa będzie im bardzo trudno. Będą więc oni tym bardziej szukać szansy na zwycięstwo z drużyną Rawy Katowice. Rawiacy natomiast po dwóch wygranych w 1 Lidze chcą podtrzymać dobrą serię i zacząć wygrywać także w Śląskiej Lidze Baseballu.

Bardzo interesująco prezentują się także personalia obu drużyn. Katowiczanie przyjadą do Rybnika, gdzie rozgrywane będzie spotkanie, w licznym, szesnastoosobowym składzie. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Piotra Szczygła, który na co dzień razem z Pawłem Sitko tworzy parę etatowych łapaczy. Pod jego nieobecność tą newralgiczną pozycję zająć będzie musiał ktoś inny. Najbardziej prawdopodobne wydają się dwa rozwiązania. Piłki może wyłapywać albo doświadczony Michał Glumiński, albo Adam Zagórski, który przygotowywany jest na tą pozycję od początku sezonu, jednak po ostatnim meczu narzeka nieco na ból ręki. Przed niedzielą wydaje się to być jedyna bolączka trenera Glumińskiego, który na pozostałych pozycjach może skorzystać z wszystkich swoich najważniejszych zawodników, a także ma możliwość wprowadzania mniej doświadczonych graczy. Krakowianie natomiast przed tym sezonem Śląskiej Ligi Baseballu wzmocnili się byłymi zawodnikami Rawy Katowice, a więc Jakubem Osińskiem oraz Arkiem Michlewskim. Para reprezentująca na co dzień zespół KSSP Bełchatów rozegrała w barwach katowickiego zespołu sezon 2014, stając się w tym czasie ważnymi ogniwami zespołu Rawy. Niewątpliwie są oni ogromnym wzmocnieniem także dla Krakowskich Królów. Razem obok takich zawodników jak Grzegorz Idzik, Jacek Drozd, Krystian Synowiec czy Daniel Nakielny, tworzą zespół który może wiele namieszać w ligowej tabeli.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami obędzie się w najbliższą niedzielę, 18 czerwca o godzinę 11.00. Dwumecz rozegrany zostanie na boisku w Rybniku przy ulicy Partyzantów. Po pochmurnym piątku i sobocie prognozy zapowiadają słoneczną niedzielę, którą zachęcamy aby spędzić razem z naszymi baseballistami. Będzie to idealne zwieńczenie długiego weekendu, które z całą pewnością dostarczy wielu emocji. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *