Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Derby A4 już w niedzielę!

Po rywalizacji na boiskach 1 Ligi zespół Rawy Katowice czeka kolejny sprawdzian w rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu. Tym razem katowiczanie zmierzą się z dobrze znanym rywalem z Małopolski, a więc drużyną Kings Kraków. Mecze między tymi zespołami, które popularnie nazywane są Derbami A4, zawsze dostarczają wielu emocji i są dla obu drużyn czymś więcej niż tylko kolejnymi spotkaniami. W sumie obie ekipy mierzyły się ze sobą już szesnastokrotnie, a historia tych potyczek sięga roku 2010.

Aktualnie bilans spotkań układa się na korzyść rawiaków, którzy ze zwycięstwa z przeciwnikiem z Małopolski cieszyli się dziewięciokrotnie, przy siedmiu victoriach zespołu Kings Kraków. Obie drużyny rozegrały w ubiegłym sezonie cztery mecze, a pełną pulę zwycięstw zgarnęli katowiczanie. Królowie lepiej radzili sobie w latach 2014-2015 kiedy to zdominowali Derby A4, wygrywając cztery spotkania z rzędu. Warto zaznaczyć także, że zwycięstwo Rawy Katowice z 2010 było pierwszym wygranym meczem drużyny prowadzonej przez Michała Glumińskiego. Jednocześnie było to także pierwsze spotkanie jakie rozegrał zespół Kings Kraków. Od tamtego momentu minęło sporo czasu, a oba Kluby mają rozegranych na koncie już wiele spotkań, jednak w dalszym ciągu rywalizacja między tymi drużynami niesie dodatkową wartość emocjonalną.

W tym sezonie Śląskiej Ligi Baseballu katowiczanie mierzyli się z Silesią Rybnik, i ulegli Ekstraligowemu rywalowi 14:2. Podopieczni Michała Glumińskiego mieli niewiele do powiedzenia w starciu z mistrzami ŚLB 2016, którzy kontrolowali przebieg spotkania już od pierwszej zmiany. Królowie mają za sobą dwumecz z zespołem Ravens Lublin, w którym dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Porażki w stosunku 10:4 oraz 15:3 z całą pewnością są zaskoczeniem, ponieważ wszyscy spodziewali się wyrównanego i zaciętego pojedynku.  W ostatni czwartek krakowianie dwukrotnie ulegli także Silesii Rybnik. Obie drużyny staną więc przed szansą na podreperowanie swojego bilansu zwycięstw, a zbliżający się dwumecz może mieć ważne znaczenie dla ostatecznej kwalifikacji do fazy play-off. Po tym pojedynku krakowianom pozostanie do rozegrania jedynie dwumecz z Gepardami Żory, w którym o zwycięstwa będzie im bardzo trudno. Będą więc oni tym bardziej szukać szansy na zwycięstwo z drużyną Rawy Katowice. Rawiacy natomiast po dwóch wygranych w 1 Lidze chcą podtrzymać dobrą serię i zacząć wygrywać także w Śląskiej Lidze Baseballu.

Bardzo interesująco prezentują się także personalia obu drużyn. Katowiczanie przyjadą do Rybnika, gdzie rozgrywane będzie spotkanie, w licznym, szesnastoosobowym składzie. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Piotra Szczygła, który na co dzień razem z Pawłem Sitko tworzy parę etatowych łapaczy. Pod jego nieobecność tą newralgiczną pozycję zająć będzie musiał ktoś inny. Najbardziej prawdopodobne wydają się dwa rozwiązania. Piłki może wyłapywać albo doświadczony Michał Glumiński, albo Adam Zagórski, który przygotowywany jest na tą pozycję od początku sezonu, jednak po ostatnim meczu narzeka nieco na ból ręki. Przed niedzielą wydaje się to być jedyna bolączka trenera Glumińskiego, który na pozostałych pozycjach może skorzystać z wszystkich swoich najważniejszych zawodników, a także ma możliwość wprowadzania mniej doświadczonych graczy. Krakowianie natomiast przed tym sezonem Śląskiej Ligi Baseballu wzmocnili się byłymi zawodnikami Rawy Katowice, a więc Jakubem Osińskiem oraz Arkiem Michlewskim. Para reprezentująca na co dzień zespół KSSP Bełchatów rozegrała w barwach katowickiego zespołu sezon 2014, stając się w tym czasie ważnymi ogniwami zespołu Rawy. Niewątpliwie są oni ogromnym wzmocnieniem także dla Krakowskich Królów. Razem obok takich zawodników jak Grzegorz Idzik, Jacek Drozd, Krystian Synowiec czy Daniel Nakielny, tworzą zespół który może wiele namieszać w ligowej tabeli.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami obędzie się w najbliższą niedzielę, 18 czerwca o godzinę 11.00. Dwumecz rozegrany zostanie na boisku w Rybniku przy ulicy Partyzantów. Po pochmurnym piątku i sobocie prognozy zapowiadają słoneczną niedzielę, którą zachęcamy aby spędzić razem z naszymi baseballistami. Będzie to idealne zwieńczenie długiego weekendu, które z całą pewnością dostarczy wielu emocji. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *