Czas rozpocząć rozgrywki 1 Ligi!

inaug zd

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, zawodnicy Rawy Katowice rozpoczną zmagania w ramach 1 Ligi. Na boisku w Żorach zmierzą się oni z Demonami Miejska Górka. Dla obu drużyn będzie to mecz inaugurujący tegoroczne rozgrywki, ponieważ z powodu złej aury wcześniejsze spotkania musiały zostać odwołane. 

Zawodnicy obu zespołów dobrze się znają, ponieważ nie jest to ich pierwszy wspólny sezon na zapleczu Ekstraligi. W ubiegłym roku Rawiacy mierzyli się z Demonami czterokrotnie. Katowiczanie wygrywali trzykrotnie, z czego dwie victorie odnieśli właśnie w Żorach. Te mecze znacznie pomogły graczom z Górnego Śląska w uplasowaniu się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Gracze z Miejskiej Górki zajęli ostatecznie czwarte miejsce.

Niestety w porównaniu do zeszłego roku trener Patryk Michna ma do dyspozycji znacznie węższy skład. Mimo wzmocnień w postaci Jacka Drozda (Kraków Kings) oraz Krystiana Roślickiego (MKS Jastrząb Jastrzębie Zdrój), a także dołączenia zespołu Natalii Shmatko, wyjściowa dziewiątka Rawy Katowice nie prezentuje się tak groźnie jak w ubiegłym sezonie. Brakuje Arka Michlewskiego oraz Jakuba Osińskiego, którzy w tym roku nie zdecydowali się na grę w 1 Lidze. Wciąż niedysponowani są Robert Hoffman oraz Paweł Szczęsny, a więc dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy. Z powodu urazu ręki, grający na co dzień w Kings Kraków – Norbert Myrek, także nie zasilił składu katowickiego zespołu.

Nie mniej jednak zawodnicy Rawy do niedzielnego dwumeczu przystąpią z jednym celem – podwójnym zwycięstwem. Po dwóch wygranych spotkaniach w Bałtyckiej Lidze Baseballu w Katowicach panują dobre nastroje, a drużyna chce pozostać na zwycięskich torach. Czy tego dokonają przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Oba zespoły zmierzą się na boisku przy ulicy Minimalnej w Żorach, a rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *