Czas na rywalizację w Pucharze Polski!

Zdjęcie - przygotowania

Po zmaganiach w 1 Lidze pora by baseballiści Rawy Katowice rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski. W ostatni dzień maja podopieczni Michała Glumińskiego podejmą Centaury Warszawa w pierwszej fazie tegorocznych rozgrywek pucharowych. Dla zawodników Rawy będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ stołeczna drużyna jest aktualnym wicemistrzem Polski. Dodatkowo tego dnia katowiczanie rozegrają spotkanie w ramach Śląskiej Ligi Baseballu przeciwko Jastrząb Jastrzębie Zdrój.

Jak do tej pory zespół Rawy Katowice nie mierzył się na boisku z pierwszą drużyną Centaurów. W 2015 roku w Rawiacy podjęli na boisku w Żorach drugi zespół czwartkowego rywala. Było to spotkanie w ramach 1 Ligi i zakończyło się ono zwycięstwem Warszawian 16:12. Od tego meczu minęły już jednak aż trzy lata i trudno analizować to spotkanie w kontekście zbliżającej się potyczki. Aktualnie Centaury zajmują trzecie miejsce w ekstraligowej tabeli, legitymując się bilansem ośmiu zwycięstw i czterech porażek. Biorąc pod uwagę dwa zaległe spotkania, warszawianie są w stanie wskoczyć nawet na drugą pozycję. Warto zwrócić uwagę, że gracze ze stolicy kraju są najlepszą ofensywą w lidze, zdobywając aż 102 obiegi w dwunastu spotkaniach. Przy tym w oczy rzuca się jednak to, że więcej od nich punktów stracił jedynie Ekstraligowy beniaminek z Żor. Do tej pory oddali oni przeciwnikom aż 81 punktów.

Katowiczanie do tej pory mają na swoim koncie jedynie dwa spotkania w ramach 1 Ligi, które pewnie wygrali. Tak mała ilość spotkań w tej części spotkania na pewno nie jest korzystna dla Rawiaków. Dużym plusem przed zbliżającym się spotkaniem jest kadra zespołu. Trener Michał Glumińśki będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich graczy. W Żorach zjawią się Jakub Osiński oraz Arkadiusz Michlewski z Bełchatowa a także Jacek Drozd, Norbert Myrek i Michał Domaradzki z Krakowa. Dysponując tak mocnym składem zespół Rawy Katowice może postarać się o niespodziankę i zwycięstwo z Ekstraligowym przeciwnikiem.

Dodatkowo, przed emocjami związanymi z Pucharem Polski, czekają nas zmagania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Rawiacy zmierzą się z drużyną Jastrząb Jastrzębie Zdrój. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce sześć lat temu. Zakończyło się one pewnym zwycięstwem drużyny Jastrzębi, która do tej pory nie zaznała goryczy porażki w meczach przeciwko katowiczanom, wygrywając wszystkie trzy mecze. Obecnie drużyna pod kierownictwem Mateusza Mleczko wraca na baseballową mapę Polski, biorąc udział w tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu. Katowiczanie liczą na pierwsze zwycięstwo z tym rywalem oraz na dobre wejście w regionalne zmagania.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 10.00 natomiast mecz Pucharu Polski odbędzie się o godzinie 14.00. Mecze odbędą się na boisku baseballowym w Żorach przy ulicy Minimalnej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *