Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

Czas na rywalizację w Pucharze Polski!

Po zmaganiach w 1 Lidze pora by baseballiści Rawy Katowice rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski. W ostatni dzień maja podopieczni Michała Glumińskiego podejmą Centaury Warszawa w pierwszej fazie tegorocznych rozgrywek pucharowych. Dla zawodników Rawy będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ stołeczna drużyna jest aktualnym wicemistrzem Polski. Dodatkowo tego dnia katowiczanie rozegrają spotkanie w ramach Śląskiej Ligi Baseballu przeciwko Jastrząb Jastrzębie Zdrój.

Jak do tej pory zespół Rawy Katowice nie mierzył się na boisku z pierwszą drużyną Centaurów. W 2015 roku w Rawiacy podjęli na boisku w Żorach drugi zespół czwartkowego rywala. Było to spotkanie w ramach 1 Ligi i zakończyło się ono zwycięstwem Warszawian 16:12. Od tego meczu minęły już jednak aż trzy lata i trudno analizować to spotkanie w kontekście zbliżającej się potyczki. Aktualnie Centaury zajmują trzecie miejsce w ekstraligowej tabeli, legitymując się bilansem ośmiu zwycięstw i czterech porażek. Biorąc pod uwagę dwa zaległe spotkania, warszawianie są w stanie wskoczyć nawet na drugą pozycję. Warto zwrócić uwagę, że gracze ze stolicy kraju są najlepszą ofensywą w lidze, zdobywając aż 102 obiegi w dwunastu spotkaniach. Przy tym w oczy rzuca się jednak to, że więcej od nich punktów stracił jedynie Ekstraligowy beniaminek z Żor. Do tej pory oddali oni przeciwnikom aż 81 punktów.

Katowiczanie do tej pory mają na swoim koncie jedynie dwa spotkania w ramach 1 Ligi, które pewnie wygrali. Tak mała ilość spotkań w tej części spotkania na pewno nie jest korzystna dla Rawiaków. Dużym plusem przed zbliżającym się spotkaniem jest kadra zespołu. Trener Michał Glumińśki będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich graczy. W Żorach zjawią się Jakub Osiński oraz Arkadiusz Michlewski z Bełchatowa a także Jacek Drozd, Norbert Myrek i Michał Domaradzki z Krakowa. Dysponując tak mocnym składem zespół Rawy Katowice może postarać się o niespodziankę i zwycięstwo z Ekstraligowym przeciwnikiem.

Dodatkowo, przed emocjami związanymi z Pucharem Polski, czekają nas zmagania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Rawiacy zmierzą się z drużyną Jastrząb Jastrzębie Zdrój. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce sześć lat temu. Zakończyło się one pewnym zwycięstwem drużyny Jastrzębi, która do tej pory nie zaznała goryczy porażki w meczach przeciwko katowiczanom, wygrywając wszystkie trzy mecze. Obecnie drużyna pod kierownictwem Mateusza Mleczko wraca na baseballową mapę Polski, biorąc udział w tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Ligi Baseballu. Katowiczanie liczą na pierwsze zwycięstwo z tym rywalem oraz na dobre wejście w regionalne zmagania.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 10.00 natomiast mecz Pucharu Polski odbędzie się o godzinie 14.00. Mecze odbędą się na boisku baseballowym w Żorach przy ulicy Minimalnej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, emocje gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *