Baseballowa majówka w Rybniku!

Rawa-Silesia-Piknik

Już w najbliższą niedziele odbędzie się trzeci turniej w ramach Śląskiej Ligi Baseballu 2015. Na boisko przy ulicy Partyzantów w Rybniku przyjadą drużyny BKS Rawy Katowice oraz Gepardów Żory, aby razem z miejscową Silesią rywalizować o mistrzostwo regionalnych rozgrywek. Baseballowa majówka, która odbywa się w Rybniku nie po raz pierwszy będzie znakomitą okazją aby połączyć wypoczynek ze sportowymi emocjami, których z całą pewnością nie zabraknie.

Faworytami niedzielnego turnieju są gospodarze imprezy. Zwycięscy rozgrywek z 2012 oraz 2013 roku jak na razie mają na koncie tylko jeden rozegrany mecz, przeciwko drużynie z Żor, który skończył się porażką, lecz z całą pewnością na własnym boisku rybniczanie będą zdecydowanie groźniejsi. Jeżeli chodzi o ich występy w Ekstralidze to w tym sezonie Sielsia po sześciu rozegranych meczach może pochwalić się dwoma zwycięstwami, dzięki czemu plasują się obecnie na czwartej pozycji. Rybniczanie pochwalić mogą się także zdobytym na początku kwietnia tytułem Mistrza Polski w kategorii wiekowej poniżej 21 lat. Łatwo zauważyć więc, że klub ten ma ogromny potencjał, który może pomóc im w zdobyciu trzeciego Mistrzostwa ŚLB.

Gorzej początek sezonu rozpoczęli inni przedstawiciele naszego regionu w Ekstralidze. Tylko jedno zwycięstwo w sześciu spotkaniach i ostatnia pozycja w tabeli to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Drużyna, która w ubiegłym roku walczyła w fazie play off, spisuje się słabo na początku sezonu. W Śląskiej Lidze Baseballu żorzanie mają na koncie jedne zwycięstwo, i mimo niskich lokat w ubiegłych latach, tym razem mogą powalczyć o medale regionalnych rozgrywek.

W tej doświadczonej stawce odnaleźć muszą się podopieczni Michała Glumińskiego. Rawiacy w ostatnich dniach przed zbliżającym się turniejem skupili się przede wszystkim nad poprawieniem elementu gry na pałce, która najbardziej zawodziła w dotychczasowych meczach. Katowiczanie nadal pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie, odnotowując cztery porażki w ŚLB oraz dwie w pierwszej Lidze. To wyniki, których w Katowicach nikt się nie spodziewał, szczególnie po ciężko przepracowanym przez nich okresie przygotowawczym. Jednak przed baseballistami Rawy Katowice jeszcze wiele spotkań w tym sezonie, a szansa na dobre miejsca na koniec sezonu zarówno w ŚLB jak i w pierwszej Lidze nie jest stracona. Zbliżający się turniej będzie znakomitą okazją, aby podreperować nastroje panujące w Katowicach.

Wszystkich fanów baseballu, i nie tylko, serdecznie zapraszamy na baseballową majówkę do Rybnika, gdzie 3 maja rozegrane zostaną trzy spotkania w ramach Śląskiej Ligi Baseballu. Z całą pewnością emocji nie zabraknie! Początek pierwszego spotkania o godzinie 11.00!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *