Baseball dla dzieci

Dlaczego baseball?

Baseball jest jednym z najpopularniejszym sportów na świecie. Jako jeden z nielicznych, daje możliwość wszystkim dzieciom cieszyć się grą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeden szybciej biega, drugi lepiej rzuca, jeszcze inny dalej odbija. Wystarczy ogólna sprawność fizyczna i myśleć podczas gry. Ernest Hemingway powiedział, że baseball to najszybsze szachy na świecie.

Co przyniesie Waszym dzieciom członkostwo w klubie baseballowym Rawa Katowice?

Dużo zabawy i podnoszenie sprawności fizycznej – dzieci są pod opieką wykwalifikowanych trenerów. Zapewniamy udział w najlepszych turniejach w Polsce i w Czechach, nawet w sezonie zimowym.
Nasi zawodnicy są reprezentantami Polski i Śląska. Występują m.in. na mistrzostwach Europy, Little League, Lidze morawsko-śląskiej i na innych prestiżowych imprezach.

W jakim wieku dziecko może zacząć grać w baseball?

Idealny wiek to do 10 lat. Im wcześniej, tym lepiej … Najmłodsi zawodnicy mają 5 lat. Aktualnie prowadzimy nabory w rocznikach 2005 i młodszych. Nawet przedszkolaki mogą spróbować.

Czy baseball jest drogim sportem?

Nie musisz obawiać się żadnych poważnych kosztów. Klub zapewnia niezbędny sprzęt (rękawice, pałki, piłki). Wymagamy tylko stroju i obuwia jak na WF, na salę lub dopasowanego do warunków atmosferycznych.
Miesięczna składka wynosi jedynie 40zł. Pierwsze zajęcia są darmowe, masz więc mnóstwo czasu na zastanowienie się czy Twoje dziecko „załapało” baseball i naprawdę chce w to grać.

Jak mogę zapisać dziecko na baseball?

Zajęcia młodszej grupy prowadzone są terenie Szkoły Podstawowej nr 13, a starszej w Szkole Podstawowej nr 40 na Bogucicach. Wystarczy zadzwonić do trenera sekcji, wysłać email lub skontaktować się nami przez facebooka.
W ciągu kilku treningów będziemy też wymagać doniesienia formularza zgłoszeniowego i podpisanego regulaminu sekcji (dostępny u trenera lub do ściągnięcia z tej strony)

Jak wygląda sezon? Czy dzieci grają mecze?

Treningi dostosowane są do wieku dzieci. W grupie młodszych nauka łapania, rzucania i odbijania odbywa się poprzez gry i zabawy.
Z wiekiem coraz większy nacisk kładziony jest na elementy techniczne i taktyczne.
Najmłodsza kategoria gra miniturnieje tj. około czterech meczów w ciągu jednego dnia.
Kategoria młodzik gra około 30 spotkań (mecz i rewanż tego samego dnia).
Dzieci startują w Pucharze Polski w kategorii wiekowej Tball, młodzik oraz kadet. Uczestniczą również w turniejach, m.in  w Lidze morawsko-śląskiej (Ostrawa, Frydek-Mistek, Ołomuniec, Opawa, Orłowa, Zlin, Rybnik).

Jeśli masz jakieś pytania, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z trenerami sekcji lub wysłania maila na:
rawa.katowice@gmail.com
Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Wróblewskiego 42, 40-214 Katowice
Rocznik 2012 i młodsi – poniedziałek, środa 17:00-18:30


Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Słowiańska 1, 40-216 Katowice
Roczniki 2006-2009 – wtorek, czwartek 17:30-19:30
Rocznik 2010 i 2011 – wtorek, czwartek 17:00-19:00

Regulamin i kartę zgłoszeniową do naszych sekcji młodzieżowych można pobrać pod odnośnikami:
Regulamin
Karta zgłoszeniowa

Składki płaci się na konto klubu z odpowiednim tytułem w przelewie
Tytuł: Składka miesiąc – imię i nazwisko dziecka.

Nr konta bankowego: 11 2530 0008 2008 1007 1634 0001

Poniżej prezentujemy filmy nakręcone podczas meczów dzieci.