Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

1 Liga zawita na Śląsk!

Po dwóch wyjazdach pora, aby zawodnicy Rawy Katowice wybiegli na baseballowe boisko w roli gospodarza w rozgrywkach 1 Ligi. W najbliższą sobotę do Żor przyjadą gracze Barons II Wrocław, którzy są żądni rewanżu po dwóch porażkach przeciwko Rawiakom w starciu w stolicy Dolnego Śląska. Katowiczanie przystępują do meczu po przegranych spotkaniach w Działdowie i aby nadal pozostać w grze o mistrzostwo nie mogą pozwolić siebie na kolejną porażkę.

Zespół Barons II Wrocław przystępuje do sobotniego dwumeczu mając na koncie dwa zwycięstwa oraz pięć porażek. Wrocławianie w pokonanym polu dwukrotnie pozostawili Demony Miejska Górka (zwycięstwa 8:7 oraz 13:10) przegrywając trzykrotnie z liderem 1 Ligi Yankees Działdowo oraz dwa razy z Rawą Katowice. Dwie wysokie porażki na własnym boisku odniesione pod koniec kwietnia z całą pewnością pozostały w pamięci graczy Baronów i będą oni chcieli zrewanżować się rywalom z Katowic. Przypomnijmy, iż spotkania którymi katowiczanie inaugurowali rozgrywki 1 Ligi, a w których mierzyli się oni właśnie z wrocławianami, zakończyły się wynikami 15:2 oraz 14:1 na korzyść Rawiaków.

Katowiczanie podrażnieni niepowodzeniem z Działdowa pałają chęcią zwycięstwa. Nikt w stolicy Górnego Śląska nie bierze pod uwagę możliwości inne niż podwójna wygrana. Pomóc ma w tym także boisko w Żorach gdzie Rawiacy grają w roli gospodarza. Zbliżający się dwumecz będzie szansą aby wrócić na zwycięskie tory, na których muszą oni pozostać już do końca rozgrywek. W sobotę trener Michał Glumiński będzie jednak musiał sobie poradzić bez Natalii Ciarcińskiej, która jest ważnym ogniwem katowickiej defensywy. Zawodniczka Rawy powołana została do kadry Polski do lat 22 i w tym tygodniu uczestniczy w zgrupowaniu w Czechach. Pozostali nieobecni to Jacek Drozd oraz Michał Domaradzki. Do składu wracają za to Robert Hoffman, Paweł Szczęsny oraz Wojciech Gwioździk, a więc zawodnicy z dużym doświadczeniem, z których na pewno skorzysta trener Glumiński.

Analizując ostatnie spotkania między tymi drużynami zwrócić uwagę należy na dobrą postawę katowickiej defensywy, która wspierała swoich miotaczy. Rawiacy wystrzegali się prostych błędów, a na górce miotacza pewnie poczynali sobie Paweł Sitko, Patryk Michna oraz Robert Hoffman. Zaledwie trzy stracone punkty w dwumeczu są potwierdzeniem dobrej dyspozycji całego zespołu w grze obronnej. Także ofensywa, która w poprzednich latach była najsłabszą stroną katowickich baseballistów tego dnia działała bez zarzutu. Dziewiętnaście skutecznych odbić, które przerodziło się w liczbę prawie trzydziestu obiegów jest wynikiem bardzo dobrym. Do tak wysokiej ilości zdobytych punktów przyczyniło się także bardzo dobre poruszanie się po bazach. Rozważne kradzieże baz, wykorzystywane błędów rywali oraz unikanie pochopnych decyzji znacznie ułatwiło grę w ofensywie.

Czy tym razem Rawiacy także odniosą dwa wysokie zwycięstwa, czy może wrocławscy Baroni zdołają zrewanżować się rywalom? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę, 30 czerwca. Oba spotkania rozegrane zostaną na boisku w Żorach przy ulicy Minimalnej. Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 11.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *