Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy 2020 rozdane!

Krople Rawy zostały rozdane już po raz 9. Tym razem Krople nie zostały wręczone podczas wigilijnego spotkania. Z powodu pandemii nie miała, więc też miejsca tradycyjna Gala Kropel Rawy. Nagrody zostały wyjątkowo wręczone na treningu I zespołu. Nie było to przypadkowe, bowiem to właśnie zawodnicy seniorskiej drużyny zdominowali tegoroczny plebiscyt Więcej »

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Przekaż 1 procent podatku na Rawę Katowice

Jak zwykle na początku roku powraca szansa, aby wesprzeć Rawę Katowice 1% podatku! Dzięki współpracy Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice z Fundacją Partnerstwo powstaje możliwość wsparcia katowickiego Klubu. Środki otrzymane w ubiegłym roku były dla Rawy bardzo pomocne w dopięciu budżetu, a przeznaczone były one na potrzeby sekcji dziecięcych. Więcej »

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Nabory do sekcji młodzieżowych!

Rawa Katowice prowadzi ciągły nabór zawodników do drużyn młodzieżowych w rocznikach 2006-2014. Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, sportową rywalizację i jest zdolne ruchowo? Chcesz by dalej rozwijało sprawność fizyczną przy tym dobrze się bawiąc w gronie rówieśników? Więcej »

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Paczka ze sprzętem od Pitch in for Baseball

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dla naszych młodych zawodników czekała miła niespodzianka. Był nim sprzęt od amerykańskiej fundacji Pitch in for Baseball, która wspiera kluby i ligi baseballowe, nie tylko w USA. Można powiedzieć, że jedna drużyna wzbogaciła się w pełen sprzęt, który pozwala na spokojne rozegranie meczu. Więcej »

 

1 Liga nabiera tempa – kolejne mecze już w sobotę!

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, rozegrana zostanie druga kolejka 1 Ligi. W ten dzień zawodnicy Rawy Katowice udadzą się w drogę do Miejskiej Górki, aby na słynnych Demonowych Polach zmierzyć się z zespołem Barons II Wrocław. Wrocławianie, mimo iż występować będą w roli gospodarza nie na swoim boisku, z całą pewnością ustawią poprzeczkę bardzo wysoko i rawiacy będą musieli pokazać szczyt swoich umiejętności, aby powiększyć swoje konto o kolejne zwycięstwa. Długa droga czeka także drużynę Piratów Władysławowo, która w Żorach podejmie miejscowe Gepardy. Będzie to pojedynek spadkowicza z Ekstraligi oraz drużyny, która jest głównym kandydatem do awansu.

Katowiczanie w pierwszej kolejce mierzyli się z drużyną Gepardów Żory, a rywalizacje zakończyli z jedną porażką oraz jednym zwycięstwem. Dla wrocławian będą to natomiast pierwsze spotkania w ramach rozgrywek na zapleczu Ekstraligi, ponieważ ich mecze z 20 maja zostały przełożone na inny termin. Sytuacja ta z całą pewnością działa na korzyść drużyny ze stolicy Górnego Śląska, która oprócz pierwszoligowych spotkań ma na koncie także mecz w Śląskiej Lidze Baseballu. Wrocławianie nie próżnowali jednak w tym czasie i wzięli udział w turnieju nowych drużyn, który w miniony weekend organizowany był w Kutnie.

Obie drużyny znają się dobrze z ligowych boisk, gdzie stoczyły ze sobą już nie jedno spotkanie. W ubiegłym roku zespoły rywalizowały ze sobą trzykrotnie, a wszystkie mecze odbyły się w ramach rozgrywek grupowych 1 Ligi. Katowiczanie wygrywali dwukrotnie, przy jednym zwycięstwie drużyny z Dolnego Śląska. Dzięki tym wiktorią gracze Rawy wyprzedzili Baronsów w tabeli, co umożliwiło im stoczenie boju o prawo awansu do Ekstraligi. Rawiacy wygrywali spotkania w Rybniku (jako gospodarz turnieju) oraz Żorach, uznając wyższość przeciwników tylko na ich własnym terenie. Mecz rozgrywany w Miejskiej Górce pozbawia wrocławian atutu własnego boiska, jednak obiekt mieszczący się przy ulicy Buszy jest bardzo dobrze znany ekipie Baronsów. To na nim rozgrywali oni swoje pierwsze mecze, i znają to miejsce praktycznie na wylot. Dodatkowo czeka ich podróż o odległości jedynie osiemdziesięciu kilometrów, co jest nie dużym dystansem w porównaniu do prawie trzystu jakie pokonać będzie musiała drużyna z Katowic.

Jeżeli chodzi o względy czysto sportowe to dla katowiczan bardzo istotny jest powrót do składu Patryka Michny, którego zabrakło w pierwszych meczach w tym roku. Etatowy łącznik zespołu Rawy jest w dobrej formie, co udowodnił podczas spotkania ŚLB z Silesią Rybnik gdzie popisał się soczystym odbiciem oraz kilkoma skutecznymi akcjami w defensywie. Pod znakiem zapytania stoi za to występ Dominika Matusiaka, który opuścił wtorkowy trening z powodu bólu w lewym barku. Zawodnik kontuzji nabawił się podczas wspomnianego już meczu ŚLB, a czy zdąży się wykurować okaże się pod koniec tygodnia. Poza tym trener Michał Glumiński ma do dyspozycji wszystkich swoich najważniejszych zawodników, co z całą pewnością powinno pomóc w wywiezieniu dobrego wyniku z Miejskiej Górki.

W tym samym dniu w Żorach do rywalizacji staną zespoły stawiane w roli faworytów pierwszoligowych rozgrywek. Drużyna Piratów Władysławowo przyjedzie na Śląsk, aby zmierzyć się z Gepardami Żory, występującymi w tym spotkaniu jako gospodarze. Dla drużyny z Pomorza będzie to inauguracja sezonu, a ich dyspozycja jest sporą niewiadomą. Z zespołu w porównaniu do ubiegłego sezonu odeszło kilku ważnych zawodników. Dysponują oni jednak ogromnym doświadczeniem i ograniem, które z całą pewnością nadal czyni z nich groźnych rywali. Gepardy, po pierwszej turze gier mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, którą ponieśli z powodu kontuzji swojego zawodnika w końcowej części meczu, w momencie gdy żorzanie nie mieli już możliwości zmiany. Niewątpliwie zespół Gepardów będzie chciał powetować sobie tą niespodziewaną porażkę i w najbliższą sobotę zrobią wszystko aby dopisać do swojego konta kolejne dwie wygrane.

Oba pojedynki zapowiadają się więc niezwykle emocjonująco, a walka o jak najlepsze lokaty przed fazą play off nabiera rumieńców. Wszystkich kibiców zapraszamy na boiska w Miejskiej Górce oraz Żorach, aby wsparli baseballistów swoją obecnością i dopingiem. Efektownych odbić i akcji w obronie z całą pewnością nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *